دریافت فایل|بررسی انرژی بادی و برق بادی و مروری بر آثار زیست محیطی توربینهای بادی|

بررسی انرژی بادی و برق بادی و مروری بر آثار زیست محیطی توربینهای بادیبررسی انرژی بادی و برق بادی و مروری بر آثار زیست محیطی توربینهای بادی|30012759|dn|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی انرژی بادی و برق بادی و مروری بر آثار زیست محیطی توربینهای بادی آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمهامروزه با رشد روز افزون مصرف انرژي استفاده از سوخت هاي فسيلي در نيروگاه ها جهت توليد انرژي الكتريكي رو به افزايش است .با توجه به توليد آلاينده هاي زيست محيطي توسط نيروگاه ها و نياز روز افزون به انرژي الكتريكي ضرورت توليد انرژي الكتريكي با روش هاي نوين وبدون توليد آلاينده هاي زيست محيطي بيشتر مد نظر مديريت كلان توليد انرژي قرار ميگيرد .يكي از گونه هاي انرژي كه جهت توليد نيروي الكتريسيته مورد استفاده قرار مي گيرد انرژي بادي است.با توجه به اينكه انرژي بادي جزء انرژي هاي تجديد پذير مي باشد و تبديل آن به انرژي الكتريكي با راندمان بالا و استهلاك پايين صورت مي پذيرددر نتيجه استفاده از انرژي بادي جهت توليد انرژي الكتريكي مقرون به صرفه مي باشد.تاریخچه:انرژی باد با ساخت ماشین های اولیه بادی در روزگار قدیم مورد استفاده قرار گرفت.احتمالا نخستین ماشین های بادی به توسط یونانیان ساخته شده است. مصری ها ، رومی ها و چینی ها برای قایقرانی و آبیاری از انرژی باد استفاده کرده اند.بعد ها استفاده از توربین های بادی با محور قائم در سراسر کشور های اسلامی معمول شد. سپس دستگاه های بادی با محور قائم با میله های چوبی توسعه یافت به طوریکه در اواسط قرن نوزدهم در حدود 9 هزار ماشین بادی به منظور های گوناگون مورد استفاده قرار می گرفت.سیر تحولی و رشد استفاده از انرژی بادی:باد یکی از مظاهر انرژی خورشیدی و همانند هوای متحرک است. و پیوسته قسمت کوچکی از تابش خورشید که از خارج به آتمسفر می رسد، به انرژی باد تبدیل می شود. گرم شدن زمین و جو آن به طور نامساوی و غیر یکنواخت سبب تولید جریان های همرفت می شود. و نیز حرکت نسبی جو زمین عامل تولید باد می گردد.

دو درصد از انرژی خورشید که به زمین می رسد به باد تبدیل می گردد. 35 % انرژی باد در ضخامت یک کیلو متری از سطح زمین موجود است.محاسبات نشان می دهد، که برای تمام سیاره زمین ، انرژی موجود 1.3x1014 وات بر مترمربع است که بیست برابر انرژی مصرفی فعلی دنیا می باشد.انواع ماشین های بادی :ماشین های بادی را معمولاً بر حسب وضعیت محور دوران روتور آنها نسبت به جهت وزش باد و یا ظرفیت آنها طبقه بندی می کنند.روتورهای با محور افقی:روتورهای با محور افقی به منظور استفاده از نیروهای بالابر و مقاوم ساخته می شوند. عموماً روتورهای با نیروهای بالا برنده که برای سطح معینه از روتور ، نیروی بالابرنده بیشتری نسبت به نیروی مقاوم در همان سطح در روتورهای مقاوم تولید می کنند. ترجیح داده می شود به علاوه ، روتورهای ضربه ای عموماً نمی توانند سریعتر از سرعت باد بچرخند. بادرنظر گرفتن وزن ، دستگاه روتورهای بالابرنده توان بیشتری را تولید کرده و ارزانتر تمام خواهد شد. تعداد پره ها می توانند متغییر باشند و تاکنون از یک تا 50 پره ساخته شده اند.ماشین های بزرگی از نوع روتور با محور افقی ساخته اند.انواع ماشین های بادی از نوع روتور با محور افقی:ماشین Mod_ o: قطر روتور 38 متر و توان تولیدی آن 100 کیلو وات بر ساعت برای باد 16 متر برثانیه است. که روی برجی به ارتفاع 33 متر سوار است. بازده این ماشین 40درصد است.ماشینMod oA: این ماشین ها اشکال تکمیل شده Mod_ o بوده و دو نمونه از آن ها در آمریکا به قطر 38 متر و با توان خروجی 125 و 200 کیلو وات ساخته شده است.مطالب دیگر:
پاورپوینت کاربردهای فناوری نانو در شريان های حياتیپاورپوینت نحوه برگزاری المپیادهای ورزشیپاورپوینت داروهای خواب آور و آرام بخشپاورپوینت امنیت در شبکه های رایانه ای ضرورت ها و چالش هاپاورپوینت امنیت در معماری نرم افزارپاورپوینت برهان صدیقینپاورپوینت افزايش توان رقابت پذيري با کاهش هزينهپاورپوینت رژیم غذایی گیاه خواری، معایب و مزایای آنپاورپوینت مروری بر مدل مارکوف برای ارزیابی قابلیت اطمینان نرم افزارپاورپوینت حفاظت نظاميان در شرايط جغرافيايي مختلف در مقابل نیش حشراتپاورپوینت معاینات سلامت شغلیپاورپوینت مراقبت از نوزاد سالمپاورپوینت نرم افزار شبیه ساز ORCADپاورپوینت نور چشم و Optometryپاورپوینت پرخوری عصبی علت شناسی و درمانپاورپوینت علل امتناع شیرخوار از گرفتن شیرپاورپوینت استان فارسپاورپوینت رشد انسان در طول چرخه حياتپاورپوینت ترمیم در سیستم های توزیع شدهپاورپوینت بيمه اتكاييپاورپوینت سیلوپاورپوینت اکسيدهاي اصلي تشکيل دهنده سيمان هاي پرتلندپاورپوینت حقایقی درباره سیگار و قلیانپاورپوینت سکولاریسمپاورپوینت مديريت شهرسازي و معماري