دریافت فایل|بررسی جبران سازی و چگونگی کنترل سیستم جبران سازی و مروری بر جریان متناوب و خازن|

بررسی جبران سازی و چگونگی کنترل سیستم جبران سازی و مروری بر جریان متناوب و خازنبررسی جبران سازی و چگونگی کنترل سیستم جبران سازی و مروری بر جریان متناوب و خازن|30012757|dn|
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی جبران سازی و چگونگی کنترل سیستم جبران سازی و مروری بر جریان متناوب و خازن آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

 فهرست :1 مقدمه2 اصول توان اکتیو توان رأکتیو توان ظاهری ضریب توان3 جبران سازی و انواع آن جبران سازی انفرادی جبران سازی گروهی جبران سازی مرکزی جبران سازی مخلوط ( ترکیبی )4 تعیین خازن مورد نیاز5 جبران سازی در موتور6 تجهیزات تنظیم توان رأکتیو7 رگولاتور توان رأکتیو8 هارمونیک9 نظارت بر سیستم های تصحیح ضریب توان در محیط های صنعتی در شبکه های فشار ضعیف داخلی در شبکه های فشار متوسط10 اهمیت تأسیسات الکتریکی11 محاسبه ظرفیت خازن به روش امروز1 مقدمه :تصحیح ضریب توان یکی از بهترین سرمایه گذاریها برای کاهش هزینه های انرژی است که در زمانی اندک هزینه خود را بر می گرداند . پیشرفتهای صورت گرفته در سالهای اخیر ، قابلیت اطمینان و ظرفیت سیستم های جبران سازی را افزایش داده و نصب آن را ساده نموده است .در بسیاری از موارد طراحی سیستم و برآورد ابعاد آن ، به دلیل افزایش سالانه هارمونیک ها چه در شبکه های فشار ضعیف و چه در شبکه های متوسط سخت تر شده است . مبدل های قدرت ، کنترل کننده های موتوری ، مبدل های فرکانس ثابت ، تلویزیون ها و کامپیوترها به شبکه هارمونیک تزریق می کنند . این هارمونیک ها ممکن است توسط امپرانسها و خازن های شبکه تقویت شود .باید در موقع طراحیهای اولیه راه حلهایی اساسی پیش بینی شود تا از مشکلات بعدی جلوگیری گردد .سیستم های تصحیح ضریب توان برای کاهش هزینه ها نصب می شوند و در طول مدت 5/1 تا 3 سال هزینه خود را بر می گردانند و بعد از آن سیستم به سود دهی می رسد . بنابراین سیستم جبران سازی باید تا مدت زیادی به کار خود ادامه دهد .یکی از بزرگترین چالش ها ساخت خازن هایی با قیمت کمتر و طول عمر بیشتر است .

معمولا خازن ها باید بتوانند :1 جریانی 2 برابر جریان نامی خود در سطح 400 ولت را به صورت دائمی تحمل کنند .2 جریان های لحظه ای تا حدود 330 برابر جریان نامی در سطح 400 ولت را تحمل کنند .3 اضافه ولتاژ 440 ولت تا 525 ولت در سطح 400 ولت را تحمل کنند .4 دمای بدنه حدود تا را تحمل کنند .

2 اصول :پیش از پرداخت به جزئیات جبران سازی و چگونگی کنترل سیستم جبران سازی اطلاعات اولیه ای درباره جریان متناوب لازم است .توان اکتیو :در یک بار اهمی خاص بدون قسمت سلفی یا خازنی ، مانند بخاری برقی ، عبور از صفر جریان و ولتاژ روی هم قرار می گیرد . جریانن و ولتاژ در این حالت اصطلاحا هم فاز هستند .ولتاژ جریان و توان در بار اهمیدر عمل بیشتر اوقات بار خالص اهمی وجود ندارد بلکه قسمت سلفی نیز به آن اضافه می گردد . این مطلب در تمام مصرف کنندگانی که به میدان مغناطیسی احتیاج دارند مثل موتور آسنکرون ، رأکتور و ترانسفورماتور صادق است . همچنین مبدلها و یکسوسازها محتاج توان رأکتیو هستند . جریانی که میدان مغناطیسی را به وجود می آورد و باعث تغییر قطب های آن می گردد مصرف نشده بلکه به عنوان جریان رأکتیو بین بار و ژنراتور رفت و آمد می کند . همانطور که در شکل 2 مشخص شده عبور از صفر ولتاژ و جریان دیگر بر روی یکدیگر قرار نمی گیرند و تأخیری بین آن دو وجود دارد .مطالب دیگر:
📌دانلود طرح توجیهی: تولید کفی تریلی و بالابر📌دانلود طرح توجیهی: تولید جوراب📌دانلود طرح توجیهی: تولید جوراب نانو📌دانلود طرح توجیهی: جداسازی گازهای آلاینده با استفاده از سیلیکون📌دانلود طرح توجیهی: جمـع‌آوري شـيـر با ظرفيت 8500 کیلو در روز📌دانلود طرح توجیهی: جمـع‌آوري شـيـر با ظرفيت 5/8 تن در روز📌دانلود طرح توجیهی: تولید جعبه میوه📌دانلود طرح توجیهی: تولید ایزوپرن📌دانلود طرح توجیهی: تولید ایزوگام یا عایق حرارتی📌دانلود طرح توجیهی: تولید انواع هود با فناوری نانو📌دانلود طرح توجیهی: تولید حوله📌دانلود طرح توجیهی: تولید قطعات یدکی ماشین آلات راه سازی پمپ هیدرولیک📌دانلود طرح توجیهی: تولید خانه های پیش ساخته بتنی📌دانلود طرح توجیهی: تولید مقره چینی📌دانلود طرح توجیهی: تولید دیوارهای پیش ساخته گچی📌دانلود طرح توجیهی: تولید حشره کش📌دانلود طرح توجیهی: تولید و فراوری حنا و وسمه📌دانلود طرح توجیهی: تولید حـوله با ظرفيت 65 تن در سال📌دانلود طرح توجیهی: تولید حـوله با ظرفيت 120 تن در سال📌دانلود طرح توجیهی: تولید لوله های GRP📌دانلود طرح توجیهی: تولید گریس گرافیتی📌دانلود طرح توجیهی: تولید چای سبز📌دانلود طرح توجیهی: تولید پروفیل ها و گریتینگ پلیمری📌دانلود طرح توجیهی: تولید گرانول گیاهی📌دانلود طرح توجیهی: تولید گرانول با پایه نشاسته